Teretutvus ACE Logistics Estonia uue tegevjuhiga | ACE Logistics Eesti
Teretutvus ACE Logistics Estonia uue tegevjuhiga
 

Alates 1. veebruarist alustab ACE Logistics Estonia tegevjuhina tööd Allan Epner. Tänaseni juhtis Allan DSV Transpordi kohalike vedude osakonda ja vastutas kogu DSV haagisepargi eest. Varasemalt on Allan töötanud ka Marati ning Valio logistikajuhina. Kui viimati oli Allani töö seotud põhiliselt autotranspordiga, siis oma elu jooksul on ta laevade ja lennukitega kokku puutunud ilmselt rohkem, kui enamus teisi ACE'i kolleege.

Kust kandist Sa pärit oled?
Sündinud ja kasvanud olen Hiiumaal. Lõpetasin seal Kärdla põhikooli. Nagu Hiiumaa poisile kohane, on minu suur hobi purjetamine. Olin seitsmeaastane, kui purjetamisega algust tegin, osalesin mitmetel noortevõistlustel. Kooli ajal tegin üldse aktiivselt sporti, talvel suusatasin ja mängisin võrkpalli. Mul on kaks nooremat venda. Ema töötas üle 30 aasta Kärdla gümnaasiumis eesti keele ja kirjanduse õpetajana. Minu isa töötas Hiiu Kaluris ja vastutas sealse sporditöö korralduse eest. Eks isa toel see purjetamispisik mind nakataski.

Mida oled õppinud, mida teinud?
Pärast põhikooli asusin õppima Tallinna riiklikku merekooli. Õppetöö kestis neli aastat. Pärast kooli lõppu, 1988-1990, teenisin aega Nõukogude armees, Valgevenes. Olin lennukimehhaanik ja parandasin sõjaväelennukeid. Aastal 2002 tundsin, et on aeg end täiendada. Õppisin kolm aastat EBSis ettevõtlust ja ärijuhtimist.

Kus ja kellena oled töötanud?
Pärast ajateenistust läksin tagasi Kärdlasse, töötasin poolteist aastat Hiiu Kaluri kalalaeval. Püüdsime Rootsi rannikualadelt turska. Seejärel tõmbas mind ikka Tallinna poole. Valio oli just oma kaubamärgiga Eestisse tulnud. Neil oli väike tehas Paljassaares. Alustasin seal müügisekretärina, hiljem tuli kõik muu juurde. Ladu, logistika - põhimõtteliselt Valiost logistika minu ellu tuligi. Mõne aasta möödudes ehitasime Tartu lähedale Laevale uue tehasehoone. Laienesime nii Eesti kui Baltikumi turul väga aktiivselt. Valios töötasin seitse aastat. Seejärel töötasin kaks aastat Maratis logistikajuhina. Siis kandideerisin DSV-sse ning jäin sinna 14ks aastaks. Juhtisin kohaliku transpordi vedude osakonda. Minu meeskonnas töötas kümme inimest.

Räägi pisut oma perest ja hobidest.
Meil on kaks last, 11-aastane poeg ning 7-aastane tütar. Elame Laagri aleviku külje all ning lapsed õpivad Laagri koolis. Püüdsin purjetamispisikut ka pojale edasi anda, aga hetkel on tal siiski teised huvid. Viis aastat tegeles ta judoga, nüüd on juba poolteist aastat tennist mänginud. Laagri kooli kõrvale ehitati hiljuti tennisväljakud, see teeb trenni väga mugavaks. Tütar läks sel sügisel esimesse klassi. Nagu tüdrukutel ikka, on temal pisut naiselikumad hobid - keraamikatunnid, moedisain ja muu selline. Tundub, et lastele koolis meeldib, õpingutega saavad mõlemad hästi hakkama.

Minu enda hobiks on jäänud avamerepurjetamine. Oleme 7liikmelise sõpruskonnaga 15 aastat purjetamas käinud. Kaks korda oleme osalenud maailmameistrivõistlustel. Neli aastat tagasi Soomes ja nüüd, 2016 aasta suvel Kopenhaagenis, kus tulime omas klassis 59 meeskonna seas tublile 27. kohale. Abikaasale meeldib samuti purjetamine ja teine ühine hobi on meil tennis. Kui ma just ei purjeta, siis jooksen ja käin jõusaalis. Kaks korda nädalas püüan ennast ikka liigutada. Inimene peab end vormis hoidma. Lapsed on veel üsna väikesed, nii et enamiku vaba aega veedame perega koos.

Millised on Sinu muusikaeelistused, kuidas sobivad teater või kino?
Viimaste aastate kontserdid on meie jaoks toimunud põhiliselt kas koolis või lasteaias. Jõulukontserdid, emadepäevad, isadepäevad ja nii edasi. Umbes kord aastas oleme lastega Nukuteatris käinud. Kui kinno läheme, siis ka ikka lastega perefilme vaatama.

Viimati loetud raamat?
Viimati lugesin Mihkel Raua "Musta pori näkku". Üldiselt loen raamatuid juhtimise kohta, püüan oma valdkonnaga kursis olla.

Kuidas juhina end iseloomustad?
Väga raske küsimus.. Aga mulle on öeldud, et kui teised ümberringi on väga närvis, siis mina olen keerukates olukordades suutnud rahulikuks jääda. Hindan väga meeskonnatööd. Arvan, et oskan inimesi kiita ja just õigel hetkel.

Miks otsustasid kandideerida ACE'i tegevjuhi kohale?
Mõtlesin, et kui soovin oma elus veel midagi muud proovida, siis on see parim võimalus muutusteks. Arstiks ei hakanud kandideerima, valisin ikka tuttava-turvalise valdkonna. ACE'il on logistikaturul positiivne kuvand. Usun, et tegin õige valiku.


Ka meie oleme sama meelt
 :)

Inge Parring
kvaliteedi- ja personalijuht
ACE Logistics Grupp