ACE Logistics toetab orienteerumise MM-i | ACE Logistics Eesti
ACE Logistics toetab orienteerumise MM-i
 
2017. aasta juuli esimesel nädalal toimuvad esmakordselt Eestis ja Baltimaades orienteerumise maailmameistrivõistlused. Tartusse ja Lõuna-Eestisse tulevad tiitlite eest heitlema 50 riigi orienteerumiskoondised. Kohal on ka suur hulk kaasaelajaid nii Põhjamaadest kui ka teistest lähiriikidest. 

„Maailmameistrivõistluste korraldamisest on Eesti orienteerujad unistanud juba aastaid. Väiksemaid tiitlivõistlusi korraldades oleme saanud head tagasisidet, mis annab julgust suuremalt ette võtta. Samuti on meil hetkel mitmeid väga heal tasemel sportlasi, kes võivad tuua Eestile ka medalirõõmu," sõnas MM-i peakorraldaja Markus Puusepp Eesti Orienteerumisliidust. 

Maailmameistrivõistlustel on kavas viis ala - sprint, sprinditeade, lühirada, tavarada ja teatevõistlus. Sprint ja sprinditeade toimuvad linnades, teised distantsid metsamaastikel. Kõikidest võistlustest tehakse teleülekanded, mida näevad nii Eesti kui ka Põhjamaade ja teiste huvitatud riikide vaatajad. Tänu GPS-jälgimisele, vaate-kontrollpunktidele ja suurtele ekraanidele on kaasaelamine tehtud mugavaks ka võistluspaikades. 

Kuigi reeglite järgi tohib korraldaja avaldada võistluspaikade täpsed asukohad alles tänavu juulis, võib juba öelda, et võistluskeskusi ja varustust paigutatakse mitu korda ümber. „Soovime pakkuda Lõuna-Eesti parimaid orienteerumismaastikke, kuid nendevaheline kaugus ja tihe graafik pakuvad korraldajale mõtteainet" kirjeldab Puusepp väljakutseid. „Õnneks tuleb meile siinkohal appi ACE Logistics, kes on valmis varustuse loetud tundidega vajalikku kohta viima."

ACE Logistics on ka orienteerujate võistkonna Team 2017 peasponsor. Tiimi 25 liiget soovivad koostöö, sõpruse ja üksteise toetamise kaudu tõsta Eesti tipporienteerujate taset, tagamaks parim valmisolek koduseks MM-iks.

Maailmameistrivõistlusteni on jäänud küll enam kui aasta, kuid ettevalmistus käib nii korraldajate kui sportlaste rindel. 2016. a tähtsündmusteks on juba 23. aprillil toimuva 57. Jüriöö orienteerumise teatejooks, Balti meistrivõistlused juunis ning augustis toimuv lausa 4000 osalejaga veteranide MM Tallinnas. 

Lisainfo: www.woc2017.ee ja https://www.facebook.com/WOC2017Estonia

Markus Puusepp

WOC 2017 peakorraldaja